Sirel & Partners Golf Open

by Euronics 2024 ⛳

Tutvu võistlusjuhendiga

Registreeri SIIN 

 

 

 

Tagasi üles

Mittevaralise ja varalise kahju hüvitamine ebaõigete andmete ja ebakohaste väärtushinnangute pinnalt

21/04/2023

Advokaadibüroo Sirel ja Partnerid vandeadvokaadid Kristel Viru ja Anneli Aab esindasid edukalt Saaremaa vallavolikogu esimeest Jaanus Tamkivi vaidluses Harry Raudverega, kus viimane nõudis mittevaralise ja varalise kahju hüvitamist ebaõigete andmete ja ebakohaste väärtushinnangute pinnalt.

Vaidluse aluseks olid J. Tamkivi poolt Saaremaa Teatajale antud intervjuu, kus J. Tamkivi kommenteeris H. Raudvere esinemist Nõmme Raadio 01.03.2022 saates „Lõunatund“, nimetades H. Raudvere mh ka vastava esinemise pinnalt Moskva trolliks. Suur osa vaidlusest keskendus sellele, mida tähendab Moskva troll Eesti õigusruumis ja kas tegemist on Vene palgalise agendiga (mida väitis H. Raudvere) või laiemalt Vene ja Putini propagandat refereeriva ja õigustava isikuga.

Kohus nõustus J. Tamkiviga, et arvestades Vene Föderatsiooni infosõda seoses Ukraina sõjaga, nimetatakse ,,Moskva trollideks“ või ,,Kremli trollideks“ tänases meedias (ka Eestis) just neid, kes refereerivad ja õigustavad Putini seisukohti ning propagandat.

Arvestades H. Raudvere esinemist Lõunatunni saates, nõustus kohus ka J. Tamkiviga, et selle pinnalt H. Raudvere nimetamine Moskva trolliks väärtushinnanguna polnud ebakohane. Seega jättis kohus H. Raudvere hagi rahuldamata. Kohtuotsus pole jõustunud ja seda saab 30 päeva jooksul edasi kaevata.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.