Sirel & Partners Golf Open

by Euronics 2024 ⛳

Tutvu võistlusjuhendiga

Registreeri SIIN 

 

 

 

Tagasi üles

Estonian Air’i endised töötajad võitsid Nordicat ka Ringkonnakohtus!

26/03/2021

Tallinna Ringkonnakohus tegi täna otsuse AS-i Nordic Aviation Group ja OÜ Transpordi Varahaldus (edaspidi ühiselt Nordica) apellatsioonkaebuse osas, millega Nordica vaidlustas täies ulatuses Harju Maakohtu poolt eelnevalt töötajate kasuks tehtud kohtuotsuse.

Tallinna Ringkonnakohus jättis Harju Maakohtu otsuse muutmata ning kinnitas veelkord, et Estonian Air kui ettevõte on jätkanud tegevust Nordicas, mistõttu vastustab ka Nordica solidaarselt koos AS-iga Estonian Air (pankrotis) töötajatele välja maksmata jäänud töötasude eest kogusummas 1 514 219,19 eurot.

Kohtuotsusega on tuvastatud, et AS-i Estonian Air (pankrotis) tegevus viidi üle Nordicasse, mis tähendab, et üldise õigusjärgluse korras vastutab Nordica kõikide AS-i Estonian Air (pankrotis) kohustuste eest.

Menetlus on kahes kohtuastmes kestnud nüüdseks juba rohkem kui 4 aastat ja ainuüksi riik on kulutanud oma advokaatide peale mitusada tuhat eurot. Sellises mastaabis vaidluste pidamine töötajate poolt on võimalik vaid seetõttu, et suurel osal töötajatest oli sõlmitud õigusabikulude kindlustusleping ERGO Kindlustusega, mis andis töötajatele majandusliku kindluse nii suures vaidluses riigi vastu välja astuda.

Nüüdseks kahe kohtuastme poolt tehtud otsused kinnitavad, et Eesti õigussüsteem töötab sõltumatult ja õiglaselt ning isegi riiklikul tasandil skeemitamine ei ole aktsepteeritav.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.