Sirel & Partners Golf Open

by Euronics 2024 ⛳

Tutvu võistlusjuhendiga

Registreeri SIIN 

 

 

 

Tagasi üles

Estonian Air’i endised töötajad võitsid kohtus Nordicat

09/01/2020

Estonian Air’i endised töötajad võitsid kohtus Nordicat

Harju Maakohus tegi täna otsuse 52 AS-i Estonian Air (pankrotis) endise töötaja hagis AS-i Nordic Aviation Group ja OÜ Transpordi Varahaldus (edaspidi ühiselt Nordica) vastu. Kohus otsustas, et Estonian Air kui ettevõte on jätkanud tegevust Nordicas, mistõttu vastutab ka Nordica solidaarselt koos AS-iga Estonian Air (pankrotis) töötajatele välja maksmata jäänud töötasude eest kogusummas 1 514 219,19 eurot.

Veel jõustumata kohtuotsusega on tuvastatud, et AS-i Estonian Air (pankrotis) tegevus viidi üle Nordicasse, mis tähendab, et üldise õigusjärgluse korras vastutab Nordica kõikide AS-i Estonian Air (pankrotis) kohustuste eest. Muu hulgas tähendab see, et ka riigi poolt AS-ile Estonian Air (pankrotis) antud riigiabi ca 85 miljonit eurot, mis Euroopa Komisjoni otsuse kohaselt tuleb tagasi nõuda, tuleks pöörata sissenõudmisele Nordica vastu.

Menetlus kestis esimeses kohtuastmes ligi 3,5 aastat ja ainuüksi riik kulutas vaidluses oma advokaatide peale mitusada tuhat eurot. Hagi esitamine töötajate poolt sai paljuski võimalikuks seetõttu, et suurel osal töötajatest oli sõlmitud õigusabikulude kindlustuse leping ERGO Kindlustusega, mis andis töötajatele majandusliku kindluse nii suures vaidluses riigi vastu välja astuda. Kohtuotsus kinnitab veelkord, et Eesti õigussüsteem töötab sõltumatult ja õiglaselt ning isegi riiklikul tasandil skeemitamine ei ole aktsepteeritav.

AS-i Estonian Air (pankrotis) endiste töötajate nimel võitlesid paljud Advokaadibüroo Sirel & Partnerid advokaadid, eesotsas Kalle-Kaspar Sepper, Liis MäekerJüri Sirel, Sandra Toots, Janne-Liisa OttisKristo Kallas ja Mihkel Kivisalu.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.