Sirel & Partners Golf Open

by Euronics 2024 ⛳

Tutvu võistlusjuhendiga

Registreeri SIIN 

 

 

 

Tagasi üles

Vandeadvokaadid Jüri Sirel, Steven-Hristo Evestus ja Artur Knjazev on  aktiivselt osalenud kahe ärimehe Ivan Turõgini ja Sergei Potapenko kaitsemeeskonnas, millise töö tulemusel muudeti senist kohtu- ja menetluspraktikat.

17/01/2024
Foto: Andres Putting

Advokaadibüroo Sirel & Partnerid meeskonnast vandeadvokaadid Jüri Sirel, Steven-Hristo Evestus ja Artur Knjazev on  aktiivselt osalenud kahe ärimehe Ivan Turõgini ja Sergei Potapenko kaitsemeeskonnas, millise töö tulemusel muudeti senist kohtu- ja menetluspraktikat ning ärimehed vabastati 12. jaanuaril 2024 elektroonilise järelevalve alla.

Antud menetlus on seotud Ameerika Ühendriikidele väljaandmisvahistuse pikendamisega ja vahistatute allutamisega elektroonilisele valvele.

Seni on väljaandmismenetluses kehtinud praktika rangelt järginud lähenemist, mille kohaselt väljaandmisvahistuses alternatiivseid tõkendeid ei kohaldata. Meil on hea meel teatada positiivsest tulemusest, millega kohtute senist praktikat on muudetud.

12.jaanuaril jättis Riigikohus menetlusse võtmata kaebused ja sellega jõustus ringkonnakohtu seisukoht, mis andis kahele ca 14 kuud väljaandmisvahistuses veetnud isikule õiguse olla allutatud elektroonilisele valvele. Seega on loodud pretsedent, mis annab välisriigi poolt väljastatud väljaandmistaotlusega vahistatud isikule pikale veninud või vabaduspõhiõigust muul viisil oluliselt riivava vahistamise korral õiguse olla allutatud elektroonilisele valvele. Kui menetlejale on oluline tagada isiku osavõtt väljaandmismenetlusest ja hilisem väljaandmine välisriigile kinnipidamise abil, siis kohtute arvates suudab elektrooniline valve samaväärselt tagada isiku osavõtu väljaandmismenetlusest.

Vahistamise asendamine elektroonilise valvega kuulub kaalumisele olukordades, kus vahistamise kestvus riivab liigselt vabaduspõhiõigust või kus pole võimalik teha täpseid prognoose väljaandmismenetluse lõpulejõudmiseks kuluva aja kohta. Elektrooniline valve on nüüdsest kohaldunud ka väljaandmisvahistuse asendajana.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.